
Снимка: Daikin
Daikin ще пусне Madoka Plus през 2026 г. – термостат от ново поколение за търговски пространства. Комбинирайки елегантен дизайн, интуитивен сензорен екран и интелигентни енергоспестяващи функции, устройството вече е отличено с престижната награда Good Design Award 2025.
Интуитивно управление, проектирано с фокус върху удобството за употреба
Термостатът Madoka Plus е проектиран и адаптиран за хотели, офиси и търговски обекти, където комфорта при работа е от ключово значение. Daikin поставя удобството в центъра на разработката на управлението, като разполага четирите най-често използвани функции на началния екран за лесен достъп. Визуални елементи, като цветово кодирани режими, анимации и многоезична навигация, правят състоянието на системата ясно видимо с един поглед. Както за потребителите, така и за монтажниците, използваемостта е подобрена чрез опростени екрани и бързи сензорни реакции. Тези подобрения съкращават времето за пускане в експлоатация и намаляват повторните посещения, осигурявайки по-бърза и по-ефективна работа на място.
Good Design Award 2025 за Madoka Plus
Madoka Plus заслужено спечели наградата Good Design Award 2025 за своята висококачествена естетика и ориентиран към потребителя дизайн. Неговият изчистен стъклен панел с размери 86×86 mm, съответстващ на стандартен стенен контакт, се вписва безпроблемно в съвременните интериори. Предлага се в черен или бял цвят и осигурява изчистена, елегантна визия без компромиси. Модерният му дизайн съчетава усъвършенствани енергоспестяващи функции благодарение на обновеното приложение Madoka Assistant. Това дава възможност на бизнеса лесно да оптимизира настройките за комфорт и ефективността на управлението. Подкрепен от доказания опит на Daikin в ОВК сектора, Madoka Plus осигурява надеждност и висока производителност за взискателни търговски сгради. След тийзър-премиерата на изложението Climatización y Refrigeración в Мадрид през ноември 2025 г., термостатът Madoka Plus ще бъде пуснат на пазара през лятото на 2026 г.
За повече информация – Daikin.

