Премиерът Бойко Борисов и държавният секретар на САЩ Джон Кери препотвърдиха поетите ангажименти за мерки в подкрепа на енергийната независимост на България.
Премиерът Бойко Борисов и държавният секретар на САЩ Джон Кери препотвърдиха поетите ангажименти за мерки в подкрепа на енергийната независимост на България.
Смартфоните с операционна система Android се смята, че изразходват повече енергия от устройствата, използващи iOS и телефоните на Windows.
Френското правителство обяви плановете си да инсталира слънчеви фотоволтаични панели върху 1000 км пътища през следващите пет години. Целта е да се предоставя възобновяема енергия за 5 милиона души или около 8% от френското население.
Социална тарифа за тока обмисля да въведе правителството. Целта е да се подпомогнат по-бедните домакинства, които не смогват със сметките след либерализацията.
Притесненията са, че навлизането на електрическите превозни средства ще означава повече потребление на ток, а това на свой ред ще доведе до повече горене на въглища, тъй като страната не е готова с достатъчно екологични нови мощности.
Така наречените „слънчеви топлофикации“ представляват системи, които целогодишно събират топлинна енергия, за да я отдават през зимата. Подобни решения са изключително популярни в Дания.