pixel

Уникален проект за отопление на сгради в австрийски град

от | 09.05.17 | Новини

Уникален проект за отопление на сгради в австрийски град

Уникален проект за отопляване на жилищни сгради за сметка на производството на бира бе представен в австрийския град Грац, в провинция Щирия.

Известната пивоварна Пунтигамер /Puntigamer/ в най-скоро време ще започне да доставя топлинна енергия на новия комплекс от жилищни и офисни сгради, който се изгражда до бирения завод. Самият комплекс ще се казва „Пивоварен район“, съобщи медийната група О Ер Еф, цитирана от ТАСС.

Инициатори на новия проект са Съюзът на пивоварните в Австрия, местната компания за топлинна енергия и строителната организация, изграждаща новия комплекс.

Отоплението за домовете и офисите в новия квартал на Грац ще идва от процесите на производство на кехлибарената напитка. Генералният директор на австрийския пивоварен съюз Маркус Либъл заяви, че това е първият подобен проект в Европа.

dariknews.bg