Патентована технология за свързване на изпускателните тръби на комините за кондензационни котли

от | 21.06.19 | Новини

Schornsteintechnik Neumarkt

Маншетите за пластмасовите изпускателни системи, независими от въздуха в помещенията, често са направени от негорими материали като неръждаема стомана. Патентованата технология за свързване на немската компания Schornsteintechnik Neumarkt компенсира различното топлинно разширение на двата материала. По този начин компонентът осигурява необходимата плътност на връзката и предпазва от смущения, причинени от изпускането на отработени газове в чистия въздух.

Schornsteintechnik Neumarkt

Изпускателната тръба компенсира чрез термично пресоване често подценяваните разлики в компонентите от неръждаема стомана и тези от пластмаса. Пластмасата се разширява по време на работа на кондензационния котел до десет пъти повече от неръждаемата стомана. В следствие на това отработеният газ влиза в захранващия тръбопровод, което е неприемливо състояние на системата. Това е мястото, където патентованият елемент на компанията Neumarkter е полезен и гарантира плътността на връзката.

Schornsteintechnik Neumarkt

В тръбата от неръждаема стомана е интегрирана пластмасова тръба. Специалното термично пресоване компенсира деформациите и осигурява постоянна херметичност на връзката. Ето защо компонентът е особено подходящ, когато кондензационната технология и твърдото гориво са разположени непосредствено един до друг. Компонентите освен това са устойчиви на ултравиолетови лъчи и отговарят на изискванията за модерен външен вид благодарение на гланцовото си покритие. Те се предлагат в номинални ширини от 60, 80 и 110 мм, като са сертифицирани с CE 0036 CPR 91410-001 / DoP 001 DoP / 13-02-2017 Auff.001.

За повече информация: Schornsteintechnik Neumarkt