Herz разширява присъствието си на гръцкия пазар за отоплителни и охладителни системи

от | 29.07.26 | повърхностно отопление

Herz

С 3054 острова, 100 от които са обитаеми, Гърция е една от най-популярните дестинации за почивка в света за много летовници. През 2024 г. страната отчете национален рекорд с 36,9 милиона туристи. Herz се представлява на гръцкия пазар от Dimakis SA и се стреми да разшири още повече своята силна пазарна позиция в областта на повърхностното отопление и охлаждане в Гърция. Защото както е казал Сократ: Който вярва, че е нещо, той е престанал да бъде нещо.

Разрастващ се пазар за отоплителни и охладителни системи

Гърция е не само страна с богата история и спиращи дъха пейзажи, но също така и бъдещ пазар за отоплителни и охладителни системи. Като компания, Herz преживява вълнуващо пазарно развитие в тази страна със своя партньор Dimakis SA. Семейната компания Dimakis SA е базирана в Солун. Компанията е лидер на пазара като търговец на едро за отоплителни и охладителни системи в Гърция и има широка дистрибуторска мрежа, която покрива цяла Гърция. „Първите поръчки и отзивите потвърдиха нашите положителни очаквания“, казва Анатолий Каренин, директор „Бизнес развитие на Herz“, добавяйки: „Пазарът е готов и възприемчив към нашите продукти. Виждаме повишено търсене, особено в областта на повърхностното отопление. Убедени сме, че ще продължим да бъдем успешни с нашия партньор Dimakis SA.“

Herz

Колектор от неръждаема стомана Herz и Uni-Mini, изложени на Climatherm Energy 2024, търговски панаир в Атина.

Гърция се фокусира върху повече комфорт

Докато продуктите на охладителната система традиционно са били с голямо търсене в Гърция, повърхностното отопление също се е увеличило в търсенето през последните години. Една от причините за това е нарастващата нужда на населението от комфорт. „Поради растящите цени на газа, през последните години сме свидетели на преминаване към термопомпи в Гърция. Те са не само добри за околната среда, но и идеални топлинни генератори за системи за подово отопление“, казва Каренин. Herz е представена в Гърция с продукти за подово отопление и охлаждане, включително тръби, колектори, фитинги и електронни компоненти за тези системи. „Това е обещаващ пазар с голям потенциал. Нашият партньор Dimakis SA има отлични познания и опит. С нетърпение очакваме успешно партньорство“, казва Анатолий Каренин. Партньорът на Herz Dimakis SA също усети засиленото търсенето на системи за лъчисто отопление и охлаждане на двата търговски панаира в Гърция през пролетта на 2024 г.

Herz

Продукти за повърхностно отопление Herz на търговския панаир Energy Tech 2024 в Солун.

Climatherm Energy 2024 – Athens Energy Tech 2024 – Солун

Системите за повърхностно отопление Herz бяха изложени от Dimakis SA на два важни търговски изложения в Гърция в сектора на ОВК през пролетта. През февруари в столицата Атина се проведе търговският панаир Climatherm Energy. Това е единственият енергиен международен търговски панаир в Гърция от повече от 30 години. През следващия месец в Солун се проведе търговският панаир Energy Tech. С участието си в тези събития Herz подчертава решимостта си да обслужва гръцкия пазар с висококачествени решения за отопление и охлаждане и да засили допълнително сътрудничеството си със своя партньор Dimakis SA.

За повече информация – Херц България.